W związku z oczekiwaniami naszych klientek wprowadziliśmy do naszej oferty zabiegi trwałej depilacji laserowej (nazywaną fachowo epilacją) przy użyciu lasera diodowego LightSheer DESIRE wyprodukowanego przez amerykańską firmę Lumenis – lidera w produkcji sprzętów zabiegowych medycyny estetycznej. Urządzenie LightSheer DESIRE wykorzystuje jedną z najskuteczniejszych technik trwałego usuwania owłosienia.

ZABIEG LASEROWY – ALTERNATYWA DLA TRADYCYJNYCH ZABIEGÓW
Niechciane owłosienie bywa częstą przyczyną kompleksów i przeszkadza na drodze do samoakceptacji. Czasem po prostu wygląda nieestetycznie. Takie metody jak wyrywanie włosów pęsetą, depilacja woskiem lub maszynką są jedynie rozwiązaniem tymczasowym. Dodatkowo sprzyjają wrastaniu włosów, powstawaniu blizny lub reakcji alergicznych.

ILE ZABIEGÓW DEPILACJI LASEROWEJ POWINNO SIĘ WYKONAĆ?
W celu uzyskania trwałego efektu powinno się wykonywać 3 – 4 sesje w odstępie 4 – 8 tygodni. Dokładna liczba zabiegów zależy od partii ciała, rodzaju owłosienia oraz fototypu skóry. Jeżeli wcześniej były stosowane inne metody depilacji dla być wymagana większa ilość zabiegów. Już po pierwszym zabiegu epilacji laserowej pozbywamy się od 40% do 60% owłosienia z danego obszaru.

DLACZEGO LIGHT SHEER DESIRE? Przede wszystkim stawiamy na jakość, bezpieczeństwo i skuteczność. LightSheer DESIRE absolutna nowość firmy Lumenis, uznawany za najmocniejszy i najskuteczniejszy na świecie system do trwałego usuwania owłosienia. Laser diodowy dzięki zastosowaniu długości fali 805 nm, przenika głębiej do naskórka (do 2 mm) niż np. urządzenia aleksandrytowe czy rubinowe. Niszczy termicznie mieszek i strukturę włosa, jednocześnie uniemożliwiając jego odrost. Użycie optymalnej długości fali 805nm, jak również zastosowane w laserze laser LightSheer DESIRE innowacyjne technologie HIT (High-Speed ​​Integrated Technology) oraz ChillTip zwiększyły jeszcze bardziej skuteczność zabiegu i komfort pacjenta. Nowa, duża głowica zabiegowa 22 x 35 mm z systemem zasysania (HIT) pozwala na szybką i skuteczną depilację dużych obszarów skóry. Zabieg przy użyciu laser LightSheer DESIRE jest nawet o 75% szybszy niż w innych dostępnych urządzeniach. Sprzęt wykorzystywany do zabiegów depilacji w naszym gabinecie jest wyprodukowany przez światowego lidera w produkcji urządzeń tego typu. Posiada certyfikat bezpieczeństwa Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) oraz spełnia międzynarodową normę ISO 9001. Ponad to rekomendowany jest przez Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych. Zabiegi wykonywane są przez wykwalifikowany personel przeszkolony do obsługi konkretnego urządzenia, co dodatkowo podnosi bezpieczeństwo.

JAK DZIAŁA URZĄDZENIE LIGHT SHEER DESIRE?
Urządzenie niszczy cebulkę włosa za pomocą wiązki promieni światła, a uszkodzone w ten sposób włosy samoczynnie wypadają. Zastosowana długość fali 805 nm oddziałuje na melaninę – barwnik znajdujący się we włosach ciemnych. Dlatego najłatwiej jest usunąć owłosienie z pach oraz okolic bikini, ponieważ jest ono najciemniejsze i najmocniejsze. Dzięki wyposażeniu w dwie głowice zabiegowe: 9 x 9 mm oraz 22 x 35 mm jest urządzeniem wrzechstronnym. Pierwsza z głowic to LightSheer ET, o wymiarach 9 x 9 mm z systemem chłodzącym, która służy do skutecznej i precyzyjnej depilacji dowolnych obszarów ciała, jak również miejsc trudno dostępnych. Druga głowica LightSheer HS łączy w sobie bardzo dużą powierzchnię zabiegową 22 x 35 mm i podciśnienie Vacum. Pozwala to na szybką, bezbolesną i trwałą depilację dużych powierzchni ciała, przy jednoczesnym wyeliminowaniu dyskomfortu pacjenta i radykalnym skróceniu czasu oddziaływania cieplnego wiązki laserowej.

LightSheer nie uszkadza skóry, nie powoduje poparzeń, a jednocześnie usuwa owłosienie na stałe, łagodnie naświetlając kolejne partie skóry. Rączka urządzenia wyposażona została w opatentowany system chłodzenia za pomocą końcówki ChillTip, dzięki czemu skóra jest na bieżąco schładzana i chroniona, a osoba poddawana depilacji laserowej nie odczuwa znaczącego bólu, jedynie delikatnie ukłucia przy przykładaniu głowicy do skóry. Utrzymywana temperatura chłodzenia to ok. 4 °C.


PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • depilacja depilatorem, woskiem, pastą cukrową, pęsetą (nie stosować 1 miesiąc przed zabiegiem),
 • peeling (nie stosować 1 tydzień przed zabiegiem),
 • krem z retinolem (nie stosować 1 tydzień przed zabiegiem),
 • w przypadku zabiegu depilacji laserowej pach, nie wolno stosować preparatów typu Etiaxil, Antidral,
 • dermabrazja laserowa wykonana w ciągu ostatnich trzech miesięcy na powierzchni depilacji,
 • świeża opalenizna,
 • niektóre zabiegi dermokosmetyczne i chirurgiczne,
 • zdjęcia rentgenowskie na 1 tydzień przed zabiegiem,
 • przyjmowanie niektórych leków (leki światłouczulające, przeciwkrzepliwe, antydepresyjne, psychotropowe, sterydy),
 • zioła (dziurawiec, nagietek; nie stosować na 2 – 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • aktywne infekcje skóry, obecność znamion barwnikowych, tatuaż w miejscu zabiegu,
 • przewlekłe choroby skóry takie jak łuszczyca, bielactwo, rybia łuska, fotodermatozy (nadwrażliwość na światło), tendencja do powstawania przebarwień i bliznowców,
 • padaczka, choroby endokrynologiczne (cukrzyca), choroby autoimmunologiczne (np. ch. Hashimoto), choroby nowotworowe, rozrusznik serca, metalowe implanty,
 • ciąża i okres karmienia piersią, miesiączka w pierwszych 3 dniach cyklu (przy największym plamieniu), spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem),

PRZEBIEG ZABIEGU
Przed wykonaniem pierwszego zabiegu depilacji laserowej powinna odbyć się konsultacja z kosmetologiem celem wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Specjalista określi fototyp skóry i przeprowadzi próbę laserową by ustalić dobór parametrów zabiegowych.

Skóra do zabiegu powinna zostać odpowiednio przygotowana, w wybranej części ciała oczyszczona, osuszona, nie należy nakładać na kremów ani innych preparatów. Natomiast na kilka dni przed zabiegiem (szczególnie w okresie zimowym) powinno się zadbać o nawilżanie (szczególnie łydek, ud, ramion oraz przedramion), ponieważ wysuszona skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Miejsce poddawane działaniu urządzenia LightSheer trzeba ogolić 24 godziny przed zabiegiem. Należy pamiętać o tym, że opalanie i wszelkie inne metody depilacji oprócz golenia maszynką nie są dozwolone pomiędzy zabiegami, a także w okresie 4 tyg. przed pierwszą depilacją laserową.

Zabieg epilacji laserowej polega na naświetlaniu wybranej części skóry odpowiednio dobraną wiązką światła. Proces ten polega na przyłożeniu głowicy lasera do kolejnych partii owłosionej skóry i naświetlaniu mieszków włosowych. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń.

PO ZABIEGU
Odpowiedź organizmu i skuteczność depilacji laserowej zależy od fototypu, wrażliwości skóry oraz stopnia nawilżenia. Po zabiegu może dojść do niewielkiego obrzęku mieszków włosowych, wystąpienia rumienia, a nawet drobnych pęcherzyków. Taka reakcja powinna ustąpić po 2-3 dniach. Czasem dochodzi do wystąpienia drobnych strupków, które ulegają wygojeniu w ciągu tygodnia. W przypadku wystąpienia przebarwień (duże ryzyko przy nieprzestrzeganiu zakazu opalania się) wchłonięcie zmian może trwać nawet kilku tygodni.

Po przeprowadzonym zabiegu, na okolicę skóry poddanej epilacji laserowej należy zastosować preparat regeneracyjny, np. Bephanten, Alantan, Zinalfat. Ponad to w okresach nasilonego nasłonecznienia wychodząc na zewnątrz pomieszczeń powinno stosować się kremy z filtrem UV 50+. Należy również unikać unikać:

 • gorących kąpieli, sauny, basenu – przez 2-3 dni,
 • preparatów złuszczających – przez ok. 2 tygodnie.,
 • ziół oraz leków światłouczulających – przez ok. 2 tygodnie,
 • opalania – przez miesiąc od ostatniego zabiegu.

Przez kilka dni po zabiegu zniszczone resztki włosów wraz z cebulkami będą samoistnie usuwane z organizmu. Proces ten może mylnie sugerować odrastanie owłosienia.